///// منوی اصلی   //////////////////////////////

کاربر گرامی، ضمن خوش آمد گویی به شما از طرف گروه پی اس ایران؛ برای استفاده از امکانات سایت لازم است عضو آن شوید. لطفا پیش از عضویت، قوانین سایت را به دقت مطالعه فرمایید.

◊ صفحه اصلی ◊ قوانین سایت ◊ عضویت در سایت ◊ تماس با ما ◊ نقشه سایت ◊ RSS v2.0


///// پنل کاربری   ////////////////////////////////بازیابی رمز عبور ... ؟
ثبت نام در سایت ... ؟


///// آخرین مطالب   /////////////////////////////  ///// برترین مطالب   /////////////////////////////

   مطلبی یافت نشد.


  ///// نظر سنجی   ///////////////////////////////  ///// سایت های مفید   /////////////////////////

  گروه پی اس ایران از تبادل لینک با سایت های مرتبط استقبال می کند.

  » انجمن جهانی روانکاوی
  » ملانی کلاین تراست
  » جامعه بالینت
  » لکان دات کام
  » سایت نیلسون روانشناسی دین
  » انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران
  » انجمن روانشناسی ایران
  » انجمن روانکاوی بریتانیا
  » فدراسیون جهانی آموزش روانکاوی
  » فدراسیون جهانی رواندرمانی
  » فدراسیون اروپایی رواندرمانی تحلیلی
  » بالبی سنتر
  انجمن بریتانیایی رواندرمانی و مشاوره
  » زیر شاخه های انجمن روانشناسی امریکا
  » گروه امریکایی انجمن رواندرمانی
  » جامعه رواندرمانگران تاویستوک
  » انجمن رواندرمانی امریکا
  » جامعه پژوهش در رواندرمانی
  » روانشناسی وجودی
  » انجمن انسانگرایی امریکا
  » انجمن انسانگرایی بریتانیا
  » انستیتو ویکتور فرانکل
  » کن ویلبر
  » سایت نیلسن روانشناسی دین
  » سایت آلبرت الیس
  » کاریزما مشاور
  » انجمن فارسی سره


  ///// بایگانی مطالب   ///////////////////////////

  تحقیقات دانشمندان هلندی نشان می دهد که معاشرت با زنان می تواند قوای شناختی مردان را موقتا تضعیف می کند.

  گروهی از دانشمندان رفتار شناسی دانشگاه رادبوند نایمخن هلند، می گویند یک ملاقات ساده با زنان می تواند به نقصان ذهنی و حواس پرتی گذرا در مردان منجر شود؛ حتی در مواردی مانند چت اینترنتی که میزان جذابیت یا در دسترس بودن زن مشخص نیست

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 9   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...

    

   

   

   

  از دیرباز بشر به پدیده عشق علاقه مند بوده است اما تـا امـروز تعریف دقیق و فراگیری از عشق که بتــوانـد هـمه را قانع سازد ارایه نگردیده است. برخی معـتقدنـد کـه بـطـور غریزی عشق را می شناسند بنابراین اصلا زحمت تعریف کـردن آن را بـه خـود نـمی دهــنـد. امـا درسـالـهـای اخیر دانشمندان تـحـقـیـقـات گـسترده ای درباره عشق صورت داده و به یافته های بسیار جالبی نیز دست یافتـه انـد. از جمله آنها مـیـتـوان به نظریه "مثلث عشق" اشاره کـرد. 

  نویسنده: وحید   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 6 409   -   نظرات (1)   -   ادامه مطلب ...
  آدورنو اخلاق صغير عنوان كتابي است در حوزه جامعه شناسي و فلسفه كه از تئودور ويزنگروند آدورنو فيلسوف آلماني و از بنيانگذاران مكتب فرانكفورت توسط حميد فرازنده ترجمه و انتشارات نقش خورشيد آن را منتشر كرده است.
      اين كتاب بعداز <ديالكتيك روشنگري> اثر مشترك آدورنو و هوركهايمر ترجمه مراد فرهادپور و شاگردش دومين اثري است كه به صورت كتاب از آدورنو به فارسي ترجمه شده است. حميد فرازنده مترجم كتاب خيابان يك طرفه <والتر بنيامين> با آنكه سعي در ارائه ترجمه روان از اخلاق صغير داشته اما در انتقال مضامين و مفاهيم متن به زبان فارسي دقت و تلاش لازم را صرف نكرده است با اين وجود كوشش او در شناساندن نظريه انتقادي از طريق ترجمه هايش ستودني است ولي به خواننده كتاب اخلاق صغير سفارش مي شود كه پيش از خواندن اين اثر مقاله صالح نجفي را در نقد ترجمه كتاب اخلاق صغير در روزنامه شرق مورخ 20/11/84 سال سوم، شماره 12673 را مطالعه نمايد كه كمتر دچار اشتباهات احتمالي در فهم آرا و نظريات لحاظ شده در كتاب شود.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 5 558   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  برای اینکه خرافات را تعریف کنیم اول باید ببینیم در کاربرد معمول و روزمره به چه چیزهایی خرافات و به چه افرادی خرافاتی می گوییم. حتماَ دیده اید که برخی افراد به ویژه رانندگان تاکسی به اتومبیل خود نعل اسب می چسبانند و عقیده دارند که با این کار حادثه کمتری برایشان اتفاق می افتد. برخی افراد فکر می کنند اگر روزی از خواب بیدار شوند و گربه سیاهی ببینند آن روز اتفاق ناگواری را در پیش خواهند داشت. تعداد زیادی از افراد اگر ببینند کسی از آنها یا نزدیکانشان تعریف میکند سه بار با انگشت روی چوب میزنند و با این کار چشم شور آن فرد را دفع می کنند.اگر ما به این سخن ها و رفتارها اعتقادی نداشته باشیم آنها را خرافی می نامیم پس به نظر میرسد خرافات عقیده یا عملکردی باشد که هیچ توجیه عقلانی ندارد.  

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 5 293   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...

       مطلبی در مورد دکتر سعید شاملو که توسط یکی از کاربران به نام وحید برای ما فرستاده شده است و گویا در سایت انجمن روانشناسی ایران به نشانی http://iranpa.org/Portal/Default.aspx?tabid=418 نیز موجود است با سپاس از وحید عزیز.

    دكتر سعید شاملو، بنیان‌گذار روان‌شناسی بالینی ایران، در سال ۱۳۰۸ در ملایر چشم به جهان گشود. پس از طیّ دوران دبستان و دبیرستان برای ادامة تحصیل به کشور امریکا رفت. در آن‌جا در دانشگاه جورج واشنگتن، دانشگاه ایالتی واشنگتن و دانشگاه ایلی‌نویز به دریافت درجات کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری در روان‌شناسی بالینی و فوق‌دکتری در روان‌درمانی نایل آمد. سپس در امریکا دو سال با سمت استادیاری به تدریس پرداخت و نیز در بخش روانپزشکی بیمارستان ایلی‌نویز به‌عنوان روان‌شناس بالینی بخش، به فعالیت پرداخت.

   

       پس از بازگشت به ایران، از سال ۱۳۴۰ تا ۱۳۴۲ در دانشکدة پزشکی شهید بهشتی (دانشگاه ملّی ایران) به تدریس و تحقیق و فعالیت بالینی پرداخت. از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۷۳ در دانشگاه تهران، سپس دانشگاه علوم پزشکی تهران با سمت‌های استادیاری، دانشیاری و استادی به تدریس و تحقیق و ارائه خدمات بالینی اشتغال داشت. در سال ۱۳۷۳، گروه روان‌شناسی دانشگاه علوم بهزیستی و توان‌بخشی را تأسیس کرد و از آن سال استادی و مدیریت همان گروه را بر عهده داشت.

   


   

   


  نویسنده: وحید   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 6 178   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...
  All Right Reserved By Psiran.com © 2010
  Powered By Datalife Engine
  Main Page   .   Register   .   Rules   .   Sitemap   .   RSS   .   Contact us