///// منوی اصلی   //////////////////////////////

کاربر گرامی، ضمن خوش آمد گویی به شما از طرف گروه پی اس ایران؛ برای استفاده از امکانات سایت لازم است عضو آن شوید. لطفا پیش از عضویت، قوانین سایت را به دقت مطالعه فرمایید.

◊ صفحه اصلی ◊ قوانین سایت ◊ عضویت در سایت ◊ تماس با ما ◊ نقشه سایت ◊ RSS v2.0


///// پنل کاربری   ////////////////////////////////بازیابی رمز عبور ... ؟
ثبت نام در سایت ... ؟


///// آخرین مطالب   /////////////////////////////  ///// برترین مطالب   /////////////////////////////

   مطلبی یافت نشد.


  ///// نظر سنجی   ///////////////////////////////  ///// سایت های مفید   /////////////////////////

  گروه پی اس ایران از تبادل لینک با سایت های مرتبط استقبال می کند.

  » انجمن جهانی روانکاوی
  » ملانی کلاین تراست
  » جامعه بالینت
  » لکان دات کام
  » سایت نیلسون روانشناسی دین
  » انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران
  » انجمن روانشناسی ایران
  » انجمن روانکاوی بریتانیا
  » فدراسیون جهانی آموزش روانکاوی
  » فدراسیون جهانی رواندرمانی
  » فدراسیون اروپایی رواندرمانی تحلیلی
  » بالبی سنتر
  انجمن بریتانیایی رواندرمانی و مشاوره
  » زیر شاخه های انجمن روانشناسی امریکا
  » گروه امریکایی انجمن رواندرمانی
  » جامعه رواندرمانگران تاویستوک
  » انجمن رواندرمانی امریکا
  » جامعه پژوهش در رواندرمانی
  » روانشناسی وجودی
  » انجمن انسانگرایی امریکا
  » انجمن انسانگرایی بریتانیا
  » انستیتو ویکتور فرانکل
  » کن ویلبر
  » سایت نیلسن روانشناسی دین
  » سایت آلبرت الیس
  » کاریزما مشاور
  » انجمن فارسی سره


  ///// بایگانی مطالب   ///////////////////////////

  وینی کات
  مادران جوان و نیاز نوزادان

  گزیده ای از کتابی به همین نام تالیف :دونالد وودز وینی کات ،ترجمه: اشرف کربلایی نوری نشر دانژه،1385 ،خلاصه سازی توسط گروه پی اس ایران
  دونالد وینی کات (1896-1971)Donald Woods Winnicott روانکاوی شهیر از مکتب بریتانیایی روابط ابژه است. مفهم سازی او از خود کاذب و راستین و یا مفهوم مادر خوب کافی یا آغوش نگهدارنده همه و همه بیانگر نقش جاودانه او در روانکاوی معاصر است. در یک جستجوی مقدماتی در وب پی خواهیم برد که در مورد ایشان مطلب خاصی وجود ندارد لذا به خلاصه سازی کتاب وینی کات همت گماردیم.

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 4 145   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...
  خود زنی پی اس ایران
  پیشتر در مورد خود زنی یا جرح خویشتن یادداشتی از احمدرضا محمدپور منتشر شده بود. در این مطلب افسانه ها و خرافه های رایج در مورد خودزنی بررسی شده است. از آنجا که یکی از اهداف اصلی پی اس ایران خرافه زدایی از اختلال های روانی است این نوشتار به دقت و از منابع متعددی به این مقوله پرداخته است.
  1- جرح خویشتن به طور معمول یک تلاش نافرجام برای خودکشی است:

  این افسانه علی رغم تمام مطالعاتی که انجام شده است هنوز وجود دارد. مطالعات نشان
  می دهد هر چند افراد مبتلا به جرح خویشتن ممکن است نسبت به دیگران در معرض خطر بالاتر خودکشی باشند اما آنها مي‌توانند بین اعمال منتهی به جرح خویشتن و تلاش منتهی به خودکشی تمایز قایل شوند. اگر نگوییم بسیار، اغلب افراد مبتلا به جرح خویشتن شیوه‌های کاملاً متفاوتی در مقایسه با خودکشی کنندگان مورد استفاده قرار مي‌دهند......

   

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 817   -   نظرات (2)   -   ادامه مطلب ...

  فرانکل ویکتور امیل


  بخش دوم مقاله انسان در جستجوی معنای نهایی
  اگر سخنرانى اهل وين باشد, به طور حتم از او انتظار داريد كه مانند من لهجه غليظ وينى داشته باشد و اگر روان پزشك باشد, باز انتظار داريد تا سخنرانى خود را با اشاره به زيگموند فرويد آغاز كند, چرا كه نه؟ همه ما از فرويد آموخته ايم كه انسان را موجودى بدانيم كه اساساً با لذت جويى سروكار دارد. با اين همه, فرويد بود كه مفهوم (اصل لذت) را مطرح كرد و وجودِ هم زمانِ اصل واقعيت, به هيچ روى با فرضيه او درباره لذت جويى به عنوان انگيزش اوليه انسان, تعارض و تضادى ندارد; زيرا خود فرويد بارها گفته بود كه اصل واقعيت تنها امتداد اصل لذت است كه در پى تحقق يك هدف است: لذّت و ديگر هيچ.
  اما نبايستى از نظر دور داشت و از ياد برد كه بنا به گفته فرويد, (اصل لذت) ـ باز به زعم فرويد ـ خود در خدمت اصل فراگيرترى به نام (تعادل حياتى) است10 (كُنن, 1932) كه هدف آن كاهش تنش به منظور حفظ يا احياى توازن درونى است.......

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 270   -   نظرات (1)   -   ادامه مطلب ...
  فرانکلمقاله ای که پیش روی شماست بی تردید یکی از آثار کلاسیک گستره روان شناسی و رواندرمانی  وجودی است عنوان این مقاله انسان در جستجوی معنای نهایی نوشته ویکتور امیل فرانکل است که توسط احمدرضا محمدپور به فارسی ترجمه شده است و مقدمه ای نیز توسط مترجم برای آن تالیف شده است.این مقاله در فصلنامه تخصصی فلسفه و الاهیات نقد و نظر سال یازدهم شماره سوم و چهارم، پائیز و زمستان 1385 منتشر شده است. به خاطر طولانی بودن این مقاله در دو بخش ارائه می شود
  مقاله اى كه پيش روى شماست ترجمه متن سخنرانى ويكتور اميل فرانكل, به مناسبت اهداى جايزه اسكار پفيستر به او در انجمن روان پزشكى امريكا در دالاس تگزاس است. اين سخنرانى كه در سال 1985 ايراد شده است, با عنوان (فصل نهم), به كتاب خداى ناهوشيار اضافه شد. خداى ناهوشيار كه به گفته فرانكل, متن مبسوط سخنرانى او پس از جنگ جهانى دوم در ميان جمع كوچكى از روشنفكران وِينى است كه عنوان پايان نامه او در مقطع دكتراى فلسفه در سال 1948 را نيز در بر مى گيرد, نخست در 1947 به آلمانى و با عنوان Derunbewsstr Gott منتشر شد و سپس در سال 1975 به انگليسى و با عنوان The unconscious God ترجمه گرديد.
  مقاله (انسان در جست وجوى معناى نهايى) كه در سال 2000 به انگليسى منتشر شده است, فصل نهم كتاب خداى ناهوشيار است كه در سال 1375 به قلم ابراهيم يزدى و با عنوان خدا در ناخودآگاه, ترجمه شده است و كم و بيش همان هشت فصل نخست متن چاپ شده در سال 2000 است; از اين رو, با توجه به اهميت اين سخنرانى به عنوان يك متن كلاسيك در قلمرو روان درمانى وجودى و به ويژه معنادرمانى, به ترجمه آن همت گمارديم. ...........................

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 154   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...
  کتاب قرمز

  کار ل گوستاو یونگ صاحب مکتب روانشناسی تحلیلی در گستره روانشناسی روانکاوانه است. کتاب های او راز آلود است. از روان شناسی کیمیاگری گرفته تا انسان و سمبولهایش همه و همه مبین نگاه ویژه او به نمادها در قالبی دیگر است. این مطلب پی اس ایران را به خبر انتشار آخرین اثر کارل گوستاو یونگ تحت عنوان کتا ب قرمز یا  دانشنامه نوین ( Liber Novus) اختصاص می دهیم. انتشار این کتاب که یونگ آن را برای گریز از اتهام به غیر علمی بودن به تعویق انداخت توسط نوه اش اورلیخ هوئرنی(Ulrich Hoerni) متحقق شد.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 5 066   -   نظرات (4)   -   ادامه مطلب ...
  self harm
  با توجه به اهمیت پدیده خود زنی یا جرح خویشتن نوشتاری از آقای احمدرضا محمدپور روان شناس بالینی و رواندرمانگر با رویکرد تحلیلی(روانکاوانه) را در پی اس ایران منتشر می کنیم. در این نوشتار به شکل خلاصه و موجز در مورد خود زنی یا self harm مطالب مهم و کلیدی فهرست شده اند. امیدواریم درمانگران از قسمت نخست این مطلب استفاده کنند.

   

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 4 272   -   نظرات (1)   -   ادامه مطلب ...
  زیگموند فرویدقسمت دوم زندگینامه زیگموند فروید پدر روانکاوی به همت همکار عزیز جناب آقای سینا رحیمی مولف کتاب زیگموند فروید، توسط پی اس ایران منتشر می شود. کاربران پر و پا قرص سایت منتظر مطالب متنوع تر و جدی تری در عرصه روان درمانی و روان کاوی باشند.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 542   -   نظرات (2)   -   ادامه مطلب ...

  اخلاق

  «اصول و معيارهاي اخلاقي روانكاوي» ترجمه ای از مقاله ای است که در نشانی اینترنتی انجمن روانکاوی امریکا قرار دارد « http://www.apsa.org/About_APsaA/Ethics_Code.aspx» . این مقاله توسط کامران یثربی که دکترای روانشناسی به فارسی ترجمه شده است. ایشان در کنار تدریس به ارائه خدمات روانشناختی با رویکرد پویشی نیز می پردازد.

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 5 332   -   نظرات (3)   -   ادامه مطلب ...
  All Right Reserved By Psiran.com © 2010
  Powered By Datalife Engine
  Main Page   .   Register   .   Rules   .   Sitemap   .   RSS   .   Contact us