///// منوی اصلی   //////////////////////////////

کاربر گرامی، ضمن خوش آمد گویی به شما از طرف گروه پی اس ایران؛ برای استفاده از امکانات سایت لازم است عضو آن شوید. لطفا پیش از عضویت، قوانین سایت را به دقت مطالعه فرمایید.

◊ صفحه اصلی ◊ قوانین سایت ◊ عضویت در سایت ◊ تماس با ما ◊ نقشه سایت ◊ RSS v2.0


///// پنل کاربری   ////////////////////////////////بازیابی رمز عبور ... ؟
ثبت نام در سایت ... ؟


///// آخرین مطالب   /////////////////////////////  ///// برترین مطالب   /////////////////////////////

   مطلبی یافت نشد.


  ///// نظر سنجی   ///////////////////////////////  ///// سایت های مفید   /////////////////////////

  گروه پی اس ایران از تبادل لینک با سایت های مرتبط استقبال می کند.

  » انجمن جهانی روانکاوی
  » ملانی کلاین تراست
  » جامعه بالینت
  » لکان دات کام
  » سایت نیلسون روانشناسی دین
  » انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران
  » انجمن روانشناسی ایران
  » انجمن روانکاوی بریتانیا
  » فدراسیون جهانی آموزش روانکاوی
  » فدراسیون جهانی رواندرمانی
  » فدراسیون اروپایی رواندرمانی تحلیلی
  » بالبی سنتر
  انجمن بریتانیایی رواندرمانی و مشاوره
  » زیر شاخه های انجمن روانشناسی امریکا
  » گروه امریکایی انجمن رواندرمانی
  » جامعه رواندرمانگران تاویستوک
  » انجمن رواندرمانی امریکا
  » جامعه پژوهش در رواندرمانی
  » روانشناسی وجودی
  » انجمن انسانگرایی امریکا
  » انجمن انسانگرایی بریتانیا
  » انستیتو ویکتور فرانکل
  » کن ویلبر
  » سایت نیلسن روانشناسی دین
  » سایت آلبرت الیس
  » کاریزما مشاور
  » انجمن فارسی سره


  ///// بایگانی مطالب   ///////////////////////////

  خود درمانیهیچ چیز اغوا کننده تر از آن نیست که کسی به ما بگوید تو هیچ مشکلی نداری همه چیز زاییده فکر توست از فردا بگو افسرده نیستم خواهی دید افسردگی از تو فرار می کند. این توصیه ها متن تمام کتاب های خود روان درمانی است که این روزها روان شناسی زرد را در ایران تشکیل می دهند. چند سالی است که دامنه آفت این روان شناس نماها به مراکزی باز شده که تعجب برانگیز است حتا دامن دانشگاه ها نیز به این قبیل رویکردهای ساده انگارانه به انسان آلوده شده است. گویا این اصل که حد مطلوب انگیزش با درجه دشواری تکلیف کاهش می یابد وارد عمل شده و برخی روان شناسان، مشاوران و روان پزشکان را به سوی رویکردها کوچه بازاری و کنسروی روان شناسانه کشیده است. مقاله ای که خواهید خواند بیشتر به جنبه های جامعه شناسانه این پدیده می پردازد.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 144   -   نظرات (2)   -   ادامه مطلب ...

  اریکسون«من کیستم؟» این سؤال مهم و در کل شناخت هویت و تلاش برای کسب آن، هدف پردازش به زندگینامه اریکسون و بیان نظریه های او در این مطلب می باشد. بحثی که پرداختن به آن در چنین روزگاری وظیفه مهم کارگزاران بهداشت و روان می باشد. خواندن زندگینامه اریکسون ما را با نمونه ای موفق از تلاش برای کسب هویت در بطن شرایطی ناگوار و دشوار نیز آشنا می کند..... این نوشتار مقاله ای خلاصه شده از کتاب اریک اریکسون دکتر امیر حسن رفیعی نشر دانژه است که توسط گروه پی اس ایران تهیه شده است.

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 5 961   -   نظرات (1)   -   ادامه مطلب ...
  اعتیاد به وبآیا تا به حال از خودتان پرسیده اید این لذت ناشی از وبگردی است که میل به آنلاین شدن را در شما برمی انگیزد یا اشتیاق برای جست وجو و یافتن چیزهای جدید و پیش بینی نشدنی؟ احتمالاً تا به حال کمتر در مورد این مساله فکر کرده اید و تا به حال «لذت و سرخوشی» را مترادف با میل «جست وجو و خواستن» می گرفتید. فرقي نمي كند كه خودمان معتاد گوگل، توييتر و شبكه هاي اجتماعي باشيم يا يكي از دوستان و نزديكان مان، در هر حال چيزي كه كمتر به آن فكر كرده ايم، اين بوده است كه چگونه معتاد اين فناوري ها مي شويم؟ اگر يك وبگرد مشتاق هستيد، آيا تا به حال از خودتان پرسيده ايد اين لذت ناشي از وبگردي است كه ميل به آنلاين شدن را در شما برمي انگيزد يا اشتياق براي جست وجو و يافتن چيزهاي جديد و پيش بيني نشدني؟ احتمالاً تا به حال كمتر در مورد اين مساله فكر كرده ايد و تا به حال «لذت و سرخوشي» را مترادف با ميل «جست وجو و خواستن» مي گرفتيد.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 109   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...

   بهذاشت رواناصطلاح بهداشت روان Mental Health ، اصطلاحی است که می توان آن را از نقطه نظرهای مختلف بررسی کرد و با در نظر گرفتن مسائل فرهنگی، اعتقادی وامثال آن رنگ و بو، و حتی تعریف بهداشت روان در یک جامعه ممکن است دست خوش تغییر شود.زیرا، هر فرهنگی براساس معیارهای خاص خود به دنبال بهداشت روان است . اما بی شک، هدف هر جامعه ای فراهم ساختن شرایطی  است که سلامت اعضایش تحقق پیدا کند. حال آنکه بهداشت روان قسمتی از سلامت عمومی است و پیشرفت یک جامعه را تضمین می کند. توسعه و پیشرفت یک جامعه تنها به کمک نیروهای انسانی برخوردار از سلامت روانی و جسمانی ممکن خواهد بود.نگاه کل نگر  و نظامدار به بهداشت روان به معنای دیدن آن در گستره ای به وسعت جامعه است که هدف این نوشتار نیز دنبال کردن این خط فکری و آشنا کردن مردم ، در هفته ی بهداشت روان، با این مفاهیم  است.

  دهه روان شناسی و کنسرو سازی از مفهوم بهداشت روان  

    پیش از پرداختن به هر مطلبی اجازه دهید به شکلی از آموزش مفاهیم روان شناختی بیندازیم که امروزه باب شده است، یعنی ساده سازی مفاهیم روان شناسی و البته مقوله بهداشت روان . هر چند در ظاهر این کار، کار ارزشمندی است اما اشکال های عدیده ای دارد که نگاهی به آمار و ارقام برنامه ی جوان ، ناکام مانده ی طرح ادغام بهداشت روان در نظام سلامت عمومی خود مبین این مطلب است. آغاز روان شناسی کنسروی را نشان می دهد.

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 242   -   نظرات (1)   -   ادامه مطلب ...

  کاخالسانتیاگو رامون کاخال (1852-1934)Roman y cajal نام غیر قابل انکاری در بیولوژی و نورولوژی است. با توجه به هدف پی اس ایران در انتشار مطالب متنوع و پایه ای در قلمرو روان شناسی و روان درمانی به این دانشمند شهیر اسپانیایی می پردازیم. این مقاله خلاصه ای از کتابی به همین عنوان از نشر دانژه و به قلم واحد داداش زاده است و خلاصه سازی از گروه پی اس ایران است.

  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 6 379   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...
  کرنبرگاتو اف کرنبرگ یکی از با نفوذترین و زبده ترین رواندرمانگران تحلیلی(روانکاوانه) معاصر است که در رواندرمانی اختلال های شخصیت صاحب سبک و نظریه منحصر به فردی است. این نوشته پیشتر در خبرنامه انجمن علمی روان شناسی بالینی ایران سال چهارم اسفند 84 منتشر شده است.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 4 939   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...
  روانشناسیبرای اطلاع رسانی در مورد روانشناسی بالینی، تعریف آن و تاریخچه روان شناسی بالینی در ایران وجهان مقاله ای تحت عنوان فرا ديدي بر روانشناسي باليني: سير تاريخي،  تحمل  ابهام   و افق هاي فرارو را که پیشتر در خبرنامه انجمن علمی روانشناسی بالینی ایران، شماره 1 بهار 1383 منتشر شده است را در سایت قرار دادیم. این مقاله در سایت انجمن در لینک خبرنامه موجود است.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 9 678   -   نظرات (4)   -   ادامه مطلب ...
  بالبیجان بالبی پایه گذار نظزیه دلبستگی attachment  است. او از دهه 1950 که به عنوان مشاور سازمان بهداشت جهانی WHO در مورد کودکان بی خانمان فعالیت می کرد نظریه اش را طرح ریزی نمود. نظریه او نمونه بارزی از یک نظریه منسجم روانکاوانه( تحلیلی) است. این مقاله در اصل خلاصه ای است از کتاب جان بالبی تالیف کتایون خوشابی و الهام ابوحمزه که توسط نشر دانژه در 1386 منتشر شده است. گروه پی اس ایران کوشیده است طوری کتاب را خلاصه کند که حقوق معنوی ناشر و نوسندگان تضییع نشود. کما اینکه خواننده را به خواندن این کتاب روان دعوت می کنیم.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 6 227   -   نظرات (1)   -   ادامه مطلب ...
  افسردگیسازمان بهداشت جهانی پیش بینی می کند که تا 20 سال دیگر مردم بیش از هر بیماری دیگری به اختلالات روانی مبتلا خواهند بود. به گفته این سازمان، در سال های آتی افسردگی بزرگترین "بار" اقتصادی و اجتماعی برای جوامع مختلف در جهان خواهد بود. البته، سازمان بهداشت جهانی به این نکته نیز پرداخته است که اغلب کشورهای در حال توسعه کمتر از دو درصد از بودجه ملی خود را به مراقبت های روان درمانی اختصاص داده اند.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 3 574   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...
  هشتبرخی از پدیده ها در جهان وجود دارند که انسان تاکنون موفق به ارائه توضیحات مناسبی در خصوص آنها نشده است. در گزارشی به معرفی هشت پدیده ای می پردازیم که بشر از توضیح آنها ناتوان است.
  نویسنده: admin   -   تاریخ ارسال: 5 مهر 1400   -   بازدید ها: 79   -   نظرات (0)   -   ادامه مطلب ...
  All Right Reserved By Psiran.com © 2010
  Powered By Datalife Engine
  Main Page   .   Register   .   Rules   .   Sitemap   .   RSS   .   Contact us